Ubytování v Podkrkonoší

Ubytování v Podkrkonoší Vám nabízí penzion Imlauf. Lázně Bělohrad Vám svou polohou mohou posloužit jako základna k poznávání krás Podkrkonoší. Využijte naší nabídky ubytování a vyrážejte od nás na cesty do blízkého okolí.

Ubytování v Podkrkonoší - tipy na výlety

 

Bílá Třemešná

V této líbezné vesničce kdysi pobýval J. A. Komenský, jehož přítomnost dokládají Památník a Pomník Jana Amose Komenského. Kromě nich je zde také malebný Kostel svatého Jakuba

Bílé Poličany

V obci můžeme najít krásný zámek, který v současnosti slouží jako hotel. Kromě toho je zde anglický park či unikátní sluneční hodiny (na domě čp. 33). Nedaleko je pak Vinice, nádherná vyhlídka, na níž kdysi stál vinohrádek, který se bohužel nedochoval.

Čertovy hrady

Chráněné území se zajímavými skalními útvary a balvaništěm korycanských pískovců. Pochází odsud jeden ze základních kamenů Národního divadla v Praze.

Dvůr Králové

Kromě ZOO safari s téměř 290 druhy zvířat zde můžeme navštívit např. kostel sv. Jana Křtitele, renesanční radnici či galerii obrazů Z. Buriana. Jsou zde rovněž trosky původních hradeb - Horní brána a Šindelářská věž. Z Lázní Bělohrad do Dvora je přímé autobusové spojení, od penzionu Imlauf necelých 20 km. Využijte naší nabídku ubytování a navštivte safari.

Hořice

Místní unikát - jediná sochařska škola v ČR. Sochy můžeme vidět kdekoliv po městě, více pak ve Smetanových sadech a na vrchu Gothard. Za zmínku také stojí Masarykova věž samostatnosti či barokní kostel Narození Panny Marie. A nelze Hořice navštívit a neochutnat vyhlášenou místní lahůdku - hořické trubičky. Pěkné spojení z Lázní Bělohradu, přibližně 10 km od penzionu Imlauf.

Hostinné

V tomto městě můžeme navštívit renesanční radnici, morový sloup ozdobený sochami světců, secesní pomník císaře Josefa II., františkánský klášter z 17. století, děkanský kostel či renesanční faru, jejíž areál obklopuje barokní zeď z roku 1750.

Jaroměř

Nejvýznamnější památkou je zde gotický chrám sv. Mikuláše. Na náměstí je pak o něco menší gotický kostel sv. Jakuba. Pozůstatkem původního městského opevnění je brána se zvonicí. Na historickém náměstí můžeme zahlédnout mariánský sloup.

Josefov

Bývalé pevnostní město. Velká část podzemních chodeb a opevnění byla zrenovována a v současnosti je veřejnosti přístupná. V roce 1971 byl Josefov vyhlášen městskou památkovou rezervací.

Kuks

Vesnice se zachovalými barokními lázněmi a hospitalem z přelomu 17. a 18. století, které vybudoval F. A. Špork a o jejichž rozsáhlou sochařskou výzdobu se postaral Matyáš Bernard Braun. Nedaleko lázní stojí kostel Nejsvatější Trojice a galerie plastik alegorií Ctností a Neřestí.

Les Království

Nejkrásnější přehrada na Labi - Tešnov nebo také Les Království, která pochází z počátku 20. století.

Miletín

Za zhlédnutí nesporně stojí kostel Zvěstování Panny Marie, který patří k nejstarším u nás, Miletínské lázně, Miletínská věž či Miletínský zámek. A pokud už sem zavítáte, rozhodně si kupte místní dobrotu – Miletínské modlitbičky. Rodiště K.J.Erbena. Necelých 10 km od penzionu Imlauf.

Nová Paka

Jednou z expozic Městského muzea je Suchardův dům, v němž je umístěna Klenotnice drahých kamenů. Dále se můžeme podívat na Pavlánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, na náměstí stojí mariánský sloup z roku 1716 a kašna z roku 1814. 10 km od Lázní Bělohrad.

Pecka

Hrad Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic s historickou expozicí vážící se nejen k tomuto panovníkovi a pod ním ležící líbezná vesnička, v níž můžeme najít krásné náměstí opravený kostel sv. Bartoloměje. Vhodné i pro pěší výlet při ubytování v Lázních Bělohrad.

Zvičina

Nejvyšší vrchol okolí. Zde můžeme navštívit Raisovu chatu, Dračí studánku či Kostel sv. Jana Nepomuského. Samozřejmě jsou zde pro sportovní nadšence k dispozici lyžařské vleky, hodně se zde provozuje paragliding. Nejčastější cíl cykloturistických výletů pro ubytované v penzionu Imlauf.

Žíreč

Významnou je zde tvrz, která původně sloužila jako rezidence jezuitského řádu. Dalšími místními památkami jsou kostel sv. Anny z doby baroka, kaple sv. Odilona a Nejsvětější Trojice.