Sportovní aktivity v Lázních Bělohradě

Zpestřete si ubytování v Lázních Bělohradě sportem. Hosté ubytovaní v bělohradském penzionu Imlauf mají přímo u nás ve městě mnoho možností sportovních aktivit. Lázně Bělohrad nabízí sportovní vyžití po celý rok.

Plavecký bazén Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - bazénRehabilitační bazén s nerezovým korpusem ( 20 x 10 x 1,25 m ) s centrálním chrličem vody, množstvím masážních trysek, perličkovou lavicí. Je vybaven špičkovou vzduchotechnikou a automatickou kontrolou jakosti kvality vody. Bazén je součástí hlavní budovy lázní, ale samotný vstup do bazénu je z Jínovy ulice. Bazén je od penzionu Imlauf vzdálen asi čtvrt hodiny.

Otevírací doba plaveckého bazénu:

Pondělí: 16:30 - 19:00
Úterý: 16:30 - 20:00
Středa: 16:30 - 19:00
Čtvrtek: 16:30 - 19:00
Pátek: 16:30 - 19:00
Sobota: 15:00 - 19:00
Neděle: 10:00 - 18:00

Větší plavecké bazény jsou v Jičíně a v Hořicích v Podkrkonoší. Letní koupaliště jsou na Pecce, v Miletíně, v Jičíně. Možnost přírodního koupání poskytuje přímo v Bělohradě rybník Pardoubek a nedaleké Lužany.

 

Minigolf Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - minigolfV Anenských slatinných lázních a.s se nachází nejmodernější minigolfové hřiště v České republice s mezinárodními parametry (18 jamek). Minigolf je přístupný veřejnosti. Prodej vstupenek je na recepci hotelu Anna Marie. Vstupné pro dospělé je 50 Kč na 2 hodiny, děti 25 Kč na 2 hodiny. Od penzionu Imlauf je minigolf vzdálen asi 10 minut.

Provozní doba minigolfu

Po - Pá: 14.00 - 18.00
So, Ne: 13.00 - 18.00
Aktuální provozní dobu lze zjistit na tel.: + 420 493 767 111 (Anenské slatinné lázně a.s.).

 

Veřejné sportoviště Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - sportovištěVeřejné sportoviště v Lázních Bělohradě najdete v areálu Základní školy Lázně Bělohrad. K dispozici je běžecký ovál a stanoviště pro atletické disciplíny, hřiště pro míčové sporty a tenisový kurt. Vstup na sportoviště je povolen jen ve vhodné sportovní obuvi (čisté) s měkkou, hladkou podrážkou a ve vhodném oblečení. Tenisový kurt je nutné zametat „proti srsti“ po každé hře. Na sportoviště je zákaz vstupu v kopačkách s kovovými špunty, jízdy na kole a kolečkových bruslích, vstupu se zvířaty. Dále je zakázáno na sportovišti kouřit, požívat alkoholické nápoje a užívat jakékoliv druhy omamných a návykových látek. Od penzionu Imlauf je sportoviště vzdáleno pouhých 5 minut. Ubytování v Lázních Bělohradě lze naplnit sportem velmi jednoduše.

Ceník veřejného sportoviště

  • tenisový kurt 50,- Kč/hod
  • víceúčelové hřiště 100,- Kč/hod
  • víceúčelové hřiště při umělém osvětlení 150,- Kč/hod

Provozní doba veřejného sportoviště

denně 8:00 – 21:00 hod
Rezervace a objednávky na tel. č. 605 969 544 minimálně 24 hodin předem.

 

Sportovní hala Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - sportovní halaSportovní hala je ve Středním odborném učiliště Lázně Bělohrad v Zámecké ulici. Je 42 m dlouhá, 24 m široká a 10 m vysoká. Umožňuje provozovat sálovou kopanou, odbíjenou na dvou kurtech, tenis, mezinárodní házenou, českou házenou, florbal, basketbal, míčové hry, gymnastiku a různá pohybová cvičení.

Posilovna

Posilovna je v objektu sportovní haly. Poskytuje průměrné vybavení a umožňuje cvičení až osmi osob současně.
Pro sportovní halu i posilovnu je k dispozici společenská místnost.
Pronájem sportovní haly a posilovny na tel. 493 792 381, 739 473 225

 

Turistika a cykloturistika

Lázně Bělohrad - turistikaKrásná příroda okolí Lázní Bělohradu přímo vybízí k provozování turistiky a cykloturistiky. Podhorské prostředí nabízí velké množství nenáročných tras. Blízkost Krkonoš a Českého ráje pak umožňuje pestrý výběr tras i pro náročné sportovce.

 

Lyžování v blízkém okolí Lázní Bělohradu

 

Sjezdové lyžování

  • Skiareál Mezihoří
  • Skiareál Zvičina
  • Skiareál "Máchovka" Nová Paka
  • Skiakreál Pecka

Vynikající lyžování naleznou návštěvníci Lázní Bělohradu ubytovaní v penzionu Imlauf v nedalekých Krkonoších. Do skiareálu Herlíkovice jezdí každou zimu skibus.

Běžecké trasy v Lázních Bělohradě

Strojem upravené běžecké stopy pro bruslení i klasický styl jsou:

  • Vlevo od silnice směrem na Brtev (okruh 3 km).
  • Dále je dle sněhové pokrývky upravena je také stopa pro klasický styl z Lázní Bělohradu přes Brtev a Bukovinu a Arnoštov na Krkonošskou vyhlídku a zpět přes Vřesník. Okruh dlouhý 15km začíná u rybníka Pardoubek.