Cykloturistika v okolí Lázní Bělohradu

Pokud jste na dovolené v Lázních Bělohradě, máte s sebou kola a chcete si vyjet si na hezký výlet, nabízíme vám několik tipů zajímavých míst. Výchozím bodem našich cest je penzion Imlauf u bělohradského náměstí. Naši hosté u nás ubytovaní mají možnost uložení kol v chodbě penzionu Imlauf.

Lány – Hřídelec – Mlázovice – Konecchlumí – Vojice (délka trasy: 24,9 km)

Mlázovice - kostelDáme se směrem na Jičín. Kolem rybníka zabočíme doprava po cyklistické trase č. 4096 do Lánů a Hřídelce. Na křižovatce odbočíme vlevo do Chotče, po hlavní silnici se dáme vpravo \ poté odbočíme vlevo na Mlázovice. Na náměstí se dáme po trase č. 4085 do Konecchlumí, kde pojedeme ke ke kostelu, dále vlevo a polní cestou k pískovcové mohyle. Za ní pojedeme lesní cestou po svahu Mlázovického chlumu do Vojic, kde se dáme vlevo po asfaltové cestě. Před kapličkou pojedeme po široké cestě do lesa. Odbočíme vlevo pod Maxinec, dále po modře značené pěší stezce k Mlázovicím. Sjedeme z modré a pokračujeme po lesní cestě na silnici, ocitneme se u Šárovcovy Lhoty, kde zatočíme na trasu č. 4096, která nás dovede zpátky na náměstí do penzionu Imlauf.

Šárovcova Lhota – Libín – Chodovice – Hořice – Lukavec (délka trasy: 29,9 km)

Hořice - Masarykova věž samostatnostiVyjedeme po cyklistické trase č. 4096, přibližně po 2,5 km odbočíme doleva do Šárovcovy Lhoty. Za obcí se dáme doleva a pokračujeme trasou č. 4085 do Libína. Dále lesní silničkou přes Chloumky, Holovousy, Chodovice, Chlumy a Hrachovec do Hořic. Po značené trase pojedeme přes začátek náměstí po Riegrově třídě k domovu důchodců, odkud se po pěší červené značce dáme na vrch Gothard. Pokračujeme po cyklistické trase č. 4086 do bystřického údolí. Za bývalým Obecním mlýnem odbočíme vlevo na širokou lesní cestu, která nás dovede k dachovskému koupališti. Pojedeme po hlavní silnici, odbočíme vlevo na trasu č. 4135. Odbočíme vpravo na Lukavec, jedeme dále přes Černín a Nový Dvůr a vracíme se zpět do Lázní Bělohradu.

Nový Dvůr – Miletín – Zvičina – Borek – Pecka (délka trasy: 36,6km nebo 41km)

ZvíčinaVyrazíme po cyklistické trase č. 4135. U Nového Dvora se dáme po zeleně značené trase č. 4134, která nás povede přes Byšičky do Červené Třemešné. U Miletínku odbočíme na cyklistickou trasu č. 4137, kterou se dostaneme až do Miletína. Z něj budeme pokračovat po trase č. 4086 do Třebihoští a do Zvičiny. Na vrchol Zvičina musíme na začátku obce odbočit vpravo. Dále pak budeme pokračovat z obce, za ní odbočíme doleva na polní cestu, až narazíme na cestu, kterou se dáme vlevo. Přibližně po 1 km se ocitneme v lese, ve kterém musíme odbočit po lesní cestičce vpravo, tou dojedeme k Podemládí, za nímž se dáme doleva a dorazíme do Borku. Pokračujeme vpravo, na křižovatce vlevo a dostaneme se do bystřického údolí. Zde se dáme po trase č. 4137 vpravo a podél říčky pojedeme pod Valy do Kalu. Na křižovatce před Peckou. odbočíme vlevo do Vřesníku. Nyní máme dvě možnosti – buď můžeme jet po pěší turistické trase do Brtve a odsud do Lázní Bělohradu, tato trasa však vede terénem. Dáváte-li přednost rovným silnicím, pokračujte dále do Tetína, kde odbočíte vpravo a dojedete zpět na náměstí k penzionu Imlauf.

Brtev – Valdov – Nová Paka – Pecka – Vidoň (délka trasy: 38 km)

Hrad PeckaOd penzionu Imlauf přes náměstí se dáme Lázeňskou ulicí k lázním. Na křižovatce za nimi odbočíme doleva a dojedeme do vesničky jménem Brtev. Pokračujeme dále po hlavní asfaltové cestě, mineme kapličku a vjedeme do lesa, zde pojedeme pod balvanovým mořem, kterému se říká Kamenná Hůra. Přibližně po 4km dojedeme do Dolního Javoří, odkud budeme po asfaltce pokračovat na hlavní silnici. Zde zabočíme vpravo, vzápětí vlevo na menší silnici, která nás dovede do Uhlířů a dále do Valdova. Z Valdova zamíříme doprava přímo do Nové Paky. Pojedeme dolů z kopce, před vlakovým nádražím se dáme doprava a narazíme na cyklistickou trasu č. 4096, která nás povede dále do Přibyslavi, Radkyně, Bělé a končí v Pecce. U kostela odbočíme doprava, na trasu č. 4137. Pojedeme nahoru, projedeme pod hradem a dále nás čeká Kal, kolem Kalského mlýna projedeme do Vidoně. Odtud zamíříme směrem do Červené Třemešné, před ní ale zabočíme na cyklistickou trasu č. 4134 (zeleně značená), po ní pojedeme na Byšičky. Po červeně značené pěší stezce dojemede do Dolní Nové Vsi a řeka Javorka, po jejímž břehu pojedeme, nás dovede zpět na náměstí k penzionu Imlauf.