Lázně Bělohrad

Oblast Podkrkonoší skrývá mnoho nádherných přírodních krás a uprostřed nich leží Lázně Bělohrad.

Lázně Bělohrad - Anenské slatinné lázněToto město, spíše tedy městečko, je nejen u nás, ale také v zahraničí, známo především díky slatinným lázním, ve kterých se léčí onemocnění pohybového ústrojí. Léčivé procedury působí dobře na všechny, kteří trpí např. revmatickými chorobami, artrózou, bolestmi zad či jsou po operaci.

Lázně Bělohrad - památníkLázně Bělohrad mají také zajímavou folklórní kulturní tradici. Jsou rodištěm spisovatele Karla Václava Raise, který zde má památník, v němž probíhají různé výstavy apod. Jistou dobu ve městě také pobýval Karel Jaromír Erben, jenž se narodil v nedalekém Miletíně (kde dodnes stojí jeho rodný dům). Byšičky, výletní místo s kostelíčkem, je dějištěm jeho balady Svatební košile. Ve městě funguje soubor Hořeňák, který předvádí lidové písně a tance. Každý rok pořádá slavnosti s názvem Pod Zvičinou, kterých se účastní mnoho významných souborů nejen z České republiky.

Pecka - hradOkolí městečka nabízí pohled na vzácně nedotčenou přírodu. Z konkrétních míst, které musíte vidět, nesmíme opomenout zmínit hrad Pecka, Zvičinu s turistickou chatou, město Hořice, ve kterém je jediná sochařská škola v naší republice a které se může pyšnit nádhernými sochařskými výtvory, Dolní Javorice s roubenými chaloupkami, Novou Paku, v níž je mimo jiné muzeum vlastnící bohatou sbírku nerostů či město Jičín, které kromě krásného náměstí s podloubými nabízí podzimním návštěvníkům také festival Město pohádky. Když jsme u pohádek, les Řáholec, ve kterém pobýval Rumcajs s Mankou a Cipískem, leží rovněž nedaleko. Trochu vzdálenější, leč o nic méně zajímavější jsou pak známé Trosky či Dvůr Králové s největší safari zoologickou zahradou.

Více informací najdete na oficiálních stránkách města Lázně Bělohrad.

 

Ubytování v Lázních Bělohradě

Penzion ImlaufAť už je Váš důvod návštěvy našeho krásného městečka jakýkoliv, ať k nám přijíždíte za lázeňským pobytem nebo zde chcete strávit příjemnou a poklidnou dovolenou, penzion Imlauf Vám nabízí levné a pohodlné ubytování v centru Lázních Bělohradu.